Wright Nissan

Schedule

Week of Sunday, September 17, 2017

Sunday, September 17, 2017

Time Event Venue/Details
TBA Slow-Pitch Softball vs BALDWIN (DH)

Monday, September 18, 2017

Time Event Venue/Details
3:30pm JV Girls Tennis @ Shaler
3:30pm Girls' Tennis vs SHALER#
3:30pm Girls Volleyball Middle School Black vs PINE-RICHLAND GREEN (MS)
4:00pm JV Field Hockey @ Aquinas Academy
4:00pm Boys' Soccer Junior High Black vs MT. LEBANON North Allegheny Intermediate HS »
4:00pm Girls Soccer Middle School Gold vs PINE-RICHLAND GREEN
4:00pm Girls Soccer Middle School Black vs HAMPTON
4:00pm Girls Volleyball Middle School Gold vs SHALER BLUE
4:00pm Boys' Soccer Junior High White vs HAMPTON McKnight Elementary »
5:15pm Field Hockey Middle School Gold @ Aquinas Academy
6:00pm JV Girls Soccer vs PINE-RICHLAND
7:30pm Girls' Soccer vs PINE-RICHLAND#

Tuesday, September 19, 2017

Time Event Venue/Details
9:00am Boys' Golf @ Section Qualifier (at Seneca Valley)
3:30pm JV Boys Golf vs HAMPTON w/ CENTRAL CATHOLIC
3:30pm JV Girls Tennis vs FOX CHAPEL
3:30pm Girls' Golf @ Kiski Area#
3:30pm Cross Country @ North Hills w/ Shaler#
4:00pm Cross Country Middle School @ Seneca Valley
4:00pm Boys' Soccer Junior High White vs NORTH HILLS McKnight Elementary »
4:00pm Boys' Soccer Junior High Gold vs SHALER North Allegheny Intermediate HS »
4:00pm Marshall 7th Grade Football vs CONNELLSVILLE
5:00pm Field Hockey Middle School Gold @ Peters Township
6:00pm JV Boys Soccer @ Butler
6:00pm JV Girls Volleyball vs SENECA VALLEY
6:00pm JV Field Hockey vs HEMPFIELD
7:00pm Girls' Volleyball vs SENECA VALLEY#
7:30pm Boys' Soccer @ Butler#
7:30pm Field Hockey vs HEMPFIELD#

Wednesday, September 20, 2017

Time Event Venue/Details
9:00am Girls' Golf vs SECTION QUALIFIER
3:30pm JV Boys Golf @ Butler
3:30pm Girls' Tennis @ North Hills#
3:30pm Boys' Soccer Junior High Black @ Peters Township (at Pleasant Valley Turf Field)
3:30pm Girls Volleyball Middle School Gold @ Pine-Richland White (MS)
3:30pm JV Girls Tennis vs North Hills
3:45pm Boys' Soccer Junior High Gold @ Fox Chapel
4:00pm Carson 8th Grade Football vs FOX CHAPEL
4:00pm Marshall 8th Grade Football vs BETHEL PARK
4:15pm Field Hockey Middle School Gold vs FOX CHAPEL
6:00pm JV Girls Soccer @ Butler
6:00pm Girls Soccer Middle School Black vs SHALER (at Newman Stadium) Newman Stadium »
7:15pm Girls Soccer Middle School Gold vs NORTH HILLS (at Newman Stadium) Newman Stadium »
7:30pm Girls' Soccer @ Butler#

Thursday, September 21, 2017

Time Event Venue/Details
3:30pm Boys' Golf vs BUTLER#
3:30pm JV Girls Tennis vs HOLLIDAYSBURG
3:30pm Girls' Tennis vs HOLLIDAYSBURG
3:30pm JV Girls Golf vs SENECA VALLEY
4:00pm Boys' Soccer Junior High White @ Butler (Downtown Athletic Club)
5:30pm CANCELLED
JV Boys Soccer vs NORTH HILLS
6:00pm JV Girls Volleyball vs BUTLER
6:30pm Boys' Soccer vs NORTH HILLS#
7:00pm Girls' Volleyball vs BUTLER#

Friday, September 22, 2017

Time Event Venue/Details
TBA Water Polo @ Beast of the East Tournament Reading High School »
3:00pm Cross Country Middle School @ Fox Chapel Invitational
3:15pm Girls' Golf @ Upper St. Clair
3:30pm Girls Soccer Middle School Black @ Fox Chapel (at Dorseyville)
3:30pm Girls Volleyball Middle School Black @ Fox Chapel (Dorseyville)
3:30pm Boys' Soccer Junior High Gold @ Montour
4:00pm Boys' Soccer Junior High Black vs PINE-RICHLAND North Allegheny Intermediate HS »
4:00pm Girls Soccer Middle School Gold @ Butler (Intermediate HS)
4:00pm Girls Volleyball Middle School Gold vs BUTLER
7:30pm Football @ Butler#

Saturday, September 23, 2017

Time Event Venue/Details
TBA Water Polo @ Beast of the East Tournament Reading High School »
TBA Rowing @ Dayton Invitational (Dayton, OH)
9:00am Field Hockey @ Palmyra
10:00am JV Football vs BUTLER
10:30am Cross Country @ PIAA Foundation Invitational
11:00am JV Slow-Pitch vs MONTOUR (DH)
12:30pm Field Hockey vs Warwick
1:00pm JV Boys Soccer @ Upper St. Clair
2:30pm Boys' Soccer @ Upper St. Clair

# denotes a conference game