Welcome to the
NORTH ALLEGHENY SPORTS NETWORK

The Official Source of North Allegheny Sports
 


Welcome to the 2009-10 Winter Sports Season!!!!

Swimming and Diving

Schedule

Roster

Meet Summaries
Photo Gallery



NORTH ALLEGHENY VARSITY/JV SWIMMING AND DIVING

MEET RESULTS

NORTH ALLEGHENY - 108.5 PINE-RICHLAND - 77.5 (GIRLS)
NORTH ALLEGHENY - 109 PINE-RICHLAND - 72 (BOYS)

PL

GIRLS

TM

TIME

PL

BOYS

TM

TIME

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:50.41

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:36.28

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:53.64

2.

Pine-Richland

PR

1:49.51

3.

Pine-Richland

PR

1:56.68

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:50.57

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Allison Murslack

PR

1:58.23

1.

Mike Meehan

NA

2:02.03

2.

Katya Borisov

NA

2:03.09

2.

Spencer Sargent

PR

2:04.64

3.

Allie Sanzi

PR

2:03.32

3.

Ben Michaels

NA

2:06.65

 

200 YARD IM

 

 

 

200 YARD IM

 

 

1.

Kristen Murslack

PR

2:09.48

1.

Sean Battle

NA

2:05.63

2.

Courtney Thompson

NA

2:19.64

2.

Kostya Borisov

NA

2:10.19

3.

Dana Scherer

NA

2:21.06

3.

Eamon Trebilcock

PR

2:11.58

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Leah Garcia

NA

26.29

1.

Adam Mobley

PR

24.41

2.

Corinne Talhouk

NA

26.42

2.

Alex Shaffer

NA

24.44

3.

Lauren Stanley

PR

26.57

3.

Jacob Plichta

NA

25.20

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

1.

Stephanie Graham

NA

59.51

1.

Matthew Buerger

NA

54.88

2.

Larsen Engberg

PR

1:03.26

2.

Adam Mobley

PR

58.30

3.

Amy Carto

PR

1:04.55

3.

Rob Clinger

NA

1:03.06

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Kasey Manko

NA

56.76

1.

Jonathan Du

NA

50.46

2.

Kylie Grady

NA

56.77

2.

Johnny Songer

NA

52.89

3.

Lauren Stanley

PR

57.92

3.

Spencer Sargent

PR

53.24

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Allison Murslack

PR

5:16.41

1.

Mark Waugh

NA

4:58.99

2.

Allie Sanzi

PR

5:27.24

2.

Paul Schreiber

PR

5:40.63

3.

Adelee Choban

NA

5:32.34

3.

Mike Meehan

NA

5:42.91

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:41.54

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:28.14

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:44.52

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:36.61

3.

Pine-Richland

PR

1:45.81

3.

Pine-Richland

PR

1:40.67

 

100 BACKSTROKE

 

 

 

100 BACKSTROKE

 

 

1.

Katya Borisov

NA

1:03.84

1.

Jonathan Du

NA

59.46

2.

Anna Seethaler

NA

1:06.54

2.

Evan Staresinic

NA

1:03.16

3.

Amy Carto

PR

1:08.67

3.

Graham Fennell

PR

1:04.07

 

100 BREASTSTROKE

 

 

 

100 BREASTSTROKE

 

 

1.

Kristen Murslack

PR

1:07.29

1.

Eamon Trebilcock

PR

1:10.61

2.

Stephanie Graham

NA

1:10.58

2.

Matt Reid

NA

1:10.69

3.

Gabrielle Borza

NA

1:12.68

3.

Matthew Jackson

PR

1:11.25

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

3:46.44

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

3:11.91

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

3:49.68

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

3:34.41

3.

Pine-Richland

PR

3:50.80

3.

Pine-Richland

PR

3:57.35

* * * * * * * * * * * * * *

NORTH ALLEGHENY - 95  SHALER - 62 (GIRLS)
NORTH ALLEGHENY - 98  SHALER - 64 (BOYS)

PL

GIRLS

TM

TIME

PL

BOYS

TM

TIME

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:58.66

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:36.57

2.

Shaler Area

SA

1:59.29

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:50.10

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

2:02.36

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

2:01.79

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Stephanie Graham

NA

2:02.68

1.

Matthew Buerger

NA

1:46.34

2.

Adelee Choban

NA

2:06.66

2.

Jacob Plichta

NA

1:53.40

3.

Meghan Mahoney

NA

2:10.33

3.

Ben Werner

SA

1:54.20

 

200 YARD IM

 

 

 

200 YARD IM

 

 

1.

Kasey Manko

NA

2:18.98

1.

Daniel Becker

NA

2:08.91

2.

Rachel Lewis

NA

2:27.39

2.

Jake Scherer

NA

2:10.47

3.

Gabrielle Borza

NA

2:27.92

3.

Matt Reid

NA

2:13.80

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Natalie Vanderzee

NA

26.03

1.

Aaron Li

NA

24.25

2.

Sarah Mathias

SA

26.64

2.

Rob Clinger

NA

25.38

3.

Caroline Schweers

NA

26.69

3.

Paul Jamison

SA

27.75

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

1.

Corinne Talhouk

NA

1:03.70

1.

Nikolai Scott

SA

57.59

2.

Allison Reid

NA

1:05.89

2.

Evan Staresinic

NA

1:00.46

3.

Rebecca Wakely

SA

1:08.06

3.

Mike Meehan

NA

1:10.52

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Kally Vanderbilt

NA

55.35

1.

Ben Werner

SA

51.87

2.

Katya Borisov

NA

56.69

2.

AaronLi

NA

53.36

3.

Dana Scherer

NA

59.17

3.

Ben Michaels

NA

57.01

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Courtney Thompson

NA

5:25.22

1.

Matthew Buerger

NA

4:54.10

2.

Stephanie Graham

NA

5:26.70

2.

Jacob Plichta

NA

5:04.11

3.

Rachel Lewis

NA

5:34.38

3.

Jeremy Banachoski

SA

5:24.30

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:45.99

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:32.45

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:47.48

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:36.30

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:48.51

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:36.46

 

100 BACKSTROKE

 

 

 

100 BACKSTROKE

 

 

1.

Rebecca Wakely

SA

1:06.25

1.

Kostya Borisov

NA

57.55

2.

Sara Daversa

SA

1:08.71

2.

Michael Magdic

NA

1:00.62

3.

EmilyDaversa

SA

1:17.21

3.

Darren Kusar

SA

1:09.42

 

100 BREASTSTROKE

 

 

 

100 BREASTSTROKE

 

 

1.

Anita Peduto

SA

1:15.04

1.

Paul Jamison

SA

1:14.79

2.

Nicole Nagy

SA

1:30.24

2.

Nate Burwell

SA

1:19.23

3.

Mallory Marta

SA

1:35.32

 

 

 

 

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

1.

Shaler Area

SA

4:08.60

1.

Shaler Area

SA

3:45.75

 

 

 

 

2.

Shaler Area

SA

4:20.65

 

 

 

 

 

 

 

 

* * * * * * * * * * * * * *

NORTH ALLEGHENY - 101  BETHEL PARK - 79 (GIRLS)
NORTH ALLEGHENY - 106  BETHEL PARK - 76 (BOYS)

PL

GIRLS

TM

TIME

PL

BOYS

TM

TIME

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:51.10

1.

Bethel Park

BP

1:46.24

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:53.47

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:47.05

3.

Bethel Park

BP

1:55.45

3.

Bethel Park

BP

1:52.93

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Leslee Keibler

BP

1:58.23

1.

Mark Waugh

NA

1:47.76

2.

Kally Vanderbilt

NA

1:59.02

2.

Johnny Songer

NA

1:53.79

3.

Dana Scherer

NA

2:03.97

3.

Sean Hensler

BP

1:57.08

 

200 YARD IM

 

 

 

200 YARD IM

 

 

1.

Stephanie Graham

NA

2:12.37

1.

Matthew Buerger

NA

1:53.57

2.

Corinne Talhouk

NA

2:13.22

2.

Erik Brinkhoff

BP

2:08.08

3.

Emily Eiben

BP

2:16.40

3.

Zach Misak

BP

2:12.63

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Sara Lewandowski

BP

25.45

1.

Sean Battle

NA

22.72

2.

Allie Pennetti

NA

25.48

2.

Matthew Buerger

NA

22.74

3.

Marina Rozick

NA

25.93

3.

Evan Staresinic

NA

23.87

 

I METER DIVING

 

 

 

I METER DIVING

 

 

1.

Anita Sewald

NA

176.05

1.

Conor Kuremsky

NA

371.75

2.

Ashley Sams

BP

174.40

2.

Christian Wrigley

NA

205.15

3.

Tess Bunting

NA

158.35

3.

Chris Harkins

BP

147.25

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

1.

Courtney Thompson

NA

59.70

1.

Jonathan Buerger

NA

52.39

2.

Stephanie Graham

NA

1:00.51

2.

David Thieshen

BP

55.88

3.

Carianna Doyle

BP

1:02.59

3.

Jonathan Du

NA

56.34

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Sara Lewandowski

BP

55.27

1.

Kostya Borisov

NA

52.15

2.

Allie Pennetti

NA

56.76

2.

Daniel Becker

NA

53.22

3.

Erin Bishop

NA

57.09

3.

Alex Shaffer

NA

54.72

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Kally Vanderbilt

NA

5:24.24

1.

Johnny Songer

NA

5:05.08

2.

Samantha Lynn

BP

5:28.34

2.

Sean Hensler

BP

5:18.71

3.

Aubrey Hoffman

BP

5:30.79

3.

Danny Litwin

BP

5:21.47

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:43.33

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:31.80

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:43.47

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:33.57

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:45.15

3.

Bethel Park

BP

1:36.29

 

100 BACKSTROKE

 

 

 

100 BACKSTROKE

 

 

1.

Corinne Talhouk

NA

1:00.93

1.

Mark Waugh

NA

56.99

2.

Emily Eiben

BP

1:03.85

2.

Erik Brinkhoff

BP

57.01

3.

Anna Seethaler

NA

1:04.41

3.

Daniel Becker

NA

1:00.18

 

100 BREASTSTROKE

 

 

 

100 BREASTSTROKE

 

 

1.

Cassandro  Stasenko

BP

1:13.30

1.

David Thieshen

BP

1:04.82

2.

Tessa Salicce

BP

1:15.49

2.

Evan Staresinic

NA

1:06.20

3.

Mallory Mutschler

BP

1:15.78

3.

Dom Caputo

NA

1:06.29

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

1.

Bethel Park

BP

3:50.79

1.

Bethel Park

BP

3:41.74

2.

Bethel Park

BP

4:05.31

2.

Bethel Park

BP

3:57.95

3.

Bethel Park

BP

4:08.56

3.

-

-

-

* * * * * * * * * * * * * *

NORTH ALLEGHENY - 57  MT. LEBANON - 36 (GIRLS)
NORTH ALLEGHENY - 50  MT. LEBANON - 43 (BOYS)

PL

GIRLS

TM

TIME

PL

BOYS

TM

TIME

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:52.28

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:39.75

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:54.74

2.

Mt. Lebanon

MTL

1:39.77

3.

Mt. Lebanon

MTL

1:56.32

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:48.85

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

 

200 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Courtney Errington

MTL

1:59.35

1.

Jonathan Buerger

NA

1:41.81

2.

Corinne Talhouk

NA

2:00.82

2.

Sean Battle

NA

1:49.66

3.

Adelee Choban

NA

2:04.34

3.

Theo Hubbard

MTL

1:52.46

 

200 YARD IM

 

 

 

200 YARD IM

 

 

1.

Kylie Grady

NA

2:17.94

1.

John Nappi

MTL

1:54.67

2.

Erin Bishop

NA

2:20.81

2.

Mark Waugh

NA

1:58.02

3.

Ava Gyurina

MTL

2:21.38

3.

Matthew Buerger

NA

2:01.48

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

 

50 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Kally Vanderbilt

NA

25.76

1.

Sho Sugimoto

MTL

22.45

2.

Kasey Manko

NA

26.11

2.

Kostya Borisov

NA

23.15

3.

Rachael Nass

MTL

27.19

3.

Jonathan Du

NA

23.20

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

 

100 YARD BUTTERFLY

 

 

1.

Natalie Vanderzee

NA

1:02.12

1.

Mark Waugh

NA

51.42

2.

Colleen Wilshire

MTL

1:03.93

2.

Sam Wilshire

MTL

51.62

3.

Abby Trozenski

MTL

1:05.30

3.

Aaron Li

NA

57.08

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

 

100 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Kally Vanderbilt

NA

55.62

1.

Sho Sugimoto

NTL

47.28

2.

Megan Gardner

MTL

56.25

2.

Sean Battle

NA

48.73

3.

Marina Rozick

NA

57.80

3.

Bobby McFarland

MTL

50.97

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

 

500 YARD FREESTYLE

 

 

1.

Courtney Errington

MTL

5:22.20

1.

Jonathan Buerger

NA

4:34.81

2.

Dana Scherer

NA

5:37.06

2.

John Nappi

MTL

4:40.96

3.

Adelee Choban

NA

5:40.10

3.

Theo Hubbard

MTL

5:04.95

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

 

200 FREESTYLE RELAY

 

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:43.32

1.

Mt. Lebanon

MTL

1:28.93

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:43.41

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:31.70

3.

Mt. Lebanon

MTL

1:45.05

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

1:37.80

 

100 BACKSTROKE

 

 

 

100 BACKSTROKE

 

 

1.

Nikki Dempe

MTL

1:04.90

1.

Matthew Buerger

NA

54.21

2.

Anna Seethaler

NA

1:06.25

2.

Sam Wilshire

MTL

55.50

3.

Aliza Assen

MTL

1:06.82

3.

Kostya Borisov

NA

56.36

 

100 BREASTSTROKE

 

 

 

100 BREASTSTROKE

 

 

1.

Veronica Cwalina

NA

1:11.59

1.

Jonathan Du

NA

1:01.22

2.

Ava Gyurina

MTL

1:13.71

2.

Dom Caputo

NA

1:06.47

3.

Kelsey Smith

NA

1:14.08

3.

Tom Graf

MTL

1:07.80

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

 

400 YARD FREE RELAY

 

 

1.

Mt. Lebanon

MTL

3:56.03

1.

Mt. Lebanon

MTL

3:29.74

2.

Mt. Lebanon

MTL

4:02.52

2.

Mt. Lebanon

MTL

3:50.69

X

NORTH ALLEGHENY

NA

3:46.75

X

NORTH ALLEGHENY

NA

3:11.15

 * * * * * * * * * * * * * *

IUP KICKOFF CLASSIC
December 14, 2009

PL

 

TEAM

PL

 

TEAM

 

GIRLS 200 MEDLEY RELAY

 

 

200 MIXED MEDLEY

 

1.

Latrobe

LAT

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

Bethel Park

BP

3.

Franklin Regional

FR

3.

Franklin Regional

FR

 

BOYS 200 MEDLEY RELAY

 

 

GIRLS 400 YARD MEDLEY

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

Indiana

IND

2.

Hempfield

HEMP

3.

Hempfield

HEMP

3.

Bethel Park

BP

 

BOYS 400 MEDLEY RELAY

 

 

GIRLS 400 FREESTYLE RELAY

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1.

Latrobe

LAT

2.

Moon

MOON

2.

Moon

MOON

3.

Franklin Regional

FR

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

 

BOYS 400 FREESTYLE RELAY

 

 

GIRLS 200 YARD BUTTERFLY

RELAY

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

Franklin Regional

FR

2.

Penn-Trafford

PT

3.

Hempfield

HEMP

3.

Latrobe

LAT

 

BOYS 200 BUTTERFLY RELAY

 

 

GIRLS 200 YARD FREESTYLE

RELAY

1.

Indiana

IND

1.

Moon

MOON

2.

Hempfield

HEMP

2.

Indiana

IND

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

 

MIXED 200 FREESTYLE RELAY

 

 

BOYS 200 FREESTYLE RELAY

 

1.

Penn-Trafford

PT

1.

Franklin Regional

FR

2

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

3.

Franklin Regional

FR

3.

Norwin

NOR

 

GIRLS 200 BACKSTROKE RELAY

 

 

BOYS 200 BACKSTROKE RLY

 

1.

Hempfield

HEMP

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

2.

Bethel Park

BP

3.

Moon

MOON

3.

Penn-Trafford

PT

 

GIRLS 200 BREASTSTROKE RLY

 

 

BOYS 200 BREASTSTROKE

RELAY

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1.

Indiana

IND

2.

Hempfield

HEMP

2.

Bethel Park

BP

3.

Franklin Regional

FR

3.

Franklin Regional

FR

 

GIRLS 200 FREE 8X25 RELAY

 

 

MIXED 200 FREESTYLE 8X25

RELAY

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1.

Moon

MOON

2.

Latrobe

LAT

2.

NORTH ALLEGHENY

NA

3.

Franklin Regional

FR

3.

Hollidaysburg

HOL

 

BOYS 200 FREESTYLE 2X25

RELAY

 

 

 

1. NORTH ALLEGHENY NA - - -
2. Franklin Regional FR - - -
3. Indiana IND - - -

* * * * * * * * * * * * * *

STATE COLLEGE QUAD MEET
State College Area High School
December 12, 2009


TEAM SCORES GIRLS

PL

TEAM

SCORE

1.

NORTH ALLEGHENY (NA)

383

2.

State College (SCA)

375

3.

Emmaus (EHS)

338

4.

McDowell (MCD)

275

TEAM SCORES BOYS

PL

TEAM

SCORE

1.

Emmaus (EHS)

449

2.

State College (SCA)

395

3.

NORTH ALLEGHENY (NA)

282

4.

McDowell (MCD)

223

 

PL

GIRLS

TEAM

PL

BOYS

TEAM

 

200 MEDLEY RELAY

 

 

200 MEDLEY RELAY

 

1.

State College

SCA

1.

Emmaus

EHS

2.

McDowell

MCD

2.

State College

SCA

3.

Emmaus

EMH

3.

McDowell

MCD

 

200 FREESTYLE

 

 

200 FREESTYLE

 

1.

Emily Zheng

SCA

1.

Ryan Stahley

EHS

2.

Lauren McCandless

EHS

2.

Scott Harvey

EHS

3.

KALLEY VANDERBILT

NA

3.

SEAN BATTLE

NA

 

200 YARD IM

 

 

200 YARD IM

 

1.

Alena Kluge

EHS

1.

Bobby Rienzo

EHS

2.

Catherine Carr

EHS

2.

Ryan Woltornist

EHS

3.

CORINNE TALHOUK

NA

3.

Quinn Ross

SCA

 

50 FREESTYLE

 

 

50 FREESTYLE

 

1.

Susanne Gingher

SCA

1.

Kevin Intrieri

MCD

2.

Mikelle Masciantononio

EHS

2.

Alex Muraro

EHS

3.

ALLIE PENNETTI

NA

3.

Mitchell Dunkleberger

SCA

 

100 BUTTERFLY

 

 

100 BUTTERFLY

 

1.

Catherine Carr

EHS

1.

Greg Fischer

EHS

2

STEPHANIE GRAHAM

NA

2.

Bobby Rienzo

EHS

3.

Kelsey Ferrante

MCD

3.

Pete Hadjokas

EHS

 

100 FREESTYLE

 

 

100 FREESTYLE

 

1.

Emily Zheng

SCA

1.

Ryan Stahley

EHS

2.

Susanne Gingher

SCA

2.

Micah Cartell

SCA

3.

ALLIE PENNETTI

NA

3.

Kevin Intrieri

MCD

 

500 FREESTYLE

 

 

500 FREESTYLE

 

1.

Lauren McCandless

EHS

1.

Greg Fischer

EHS

2.

Lauren Szoszorek

MCD

2.

Scott Harvey

EHS

3.

KALLY VANDERBILT

NA

3.

SEAN BATTLE

NA

 

200 FREE RELAY

 

 

200 FREE RELAY

 

1.

NORTH ALLEGHENY

NA

1.

Emmaus

EHS

2.

Emmaus

EHS

2.

State College

SCA

3.

State College

MCD

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

 

100 BACKSTROKE

 

 

100 BACKSTROKE

 

1.

Alena Kluge

EHS

1.

Pete Hadjokas

EHS

2.

Kelsey Ferrante

MCD

2.

KOSTYA BORISOV

NA

3.

CORINNE TALHOUK

NA

3.

Quinn Ross

SCA

 

100 BREASTSTROKE

 

 

100 BREASTSTROKE

 

1.

KASEY MANKO NA

NA

1.

Ryan Woltornist

EHS

2.

Mikelle Masciantonio

EHS

2.

Anthony Primelo

EHS

3.

Katie Vincent

EHS

3.

EVAN STARESINIC

NA

 

400 FREE RELAY

 

 

400 FREE RELAY

 

1.

State College

SCA

1.

Emmaus

EHS

2.

Emmaus

EHS

2.

State College

SCA

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

3.

NORTH ALLEGHENY

NA

 

 

                                                                                                                      

Any questions or comments should be directed to Athletic Director Bob Bozzuto at:  bbozzuto@northallegheny.org

 

Boys' Basketball

Girls' Basketball

Wrestling

Gymnastics

Swimming and Diving

Ice Hockey

Bowling
Inline Hockey
Indoor Track and Field
Cheerleaders

Sports Update

TIGER DEN

Athletic Director

Baierl Center

NA Hall of Fame

ALUMNI UPDATE

Links

Lifetime Activities
Community Swimming
NA Athletic Training

School Physical Information
Weekly Athletic Schedule
NASN Home Page